Domů / O nás
Kdo nás prodává

Německo:


Velká Británie:
Nizozemí:Francie:


Trans-Europ Trains

Kde na nás narazíte

Modely ETS můžete vidět i v Pražském Prag0clubu na Proseku.
Na různých akcích pořádaných Výtopnou Zlíchov a ZABABA spolkem -
http://masinka.cz/


 

O nás

Železniční modelářství a železniční hračka jsou stejně staré jako železnice sama. Vlastně ještě starší, neboť modely prvních lokomotiv vznikly ještě dříve, než byly zkonstruovány lokomotivy skutečné. První lokomotivu sestrojil v roce 1804 Angličan Richard Trevithick.
Než se odhodlal k nákladné a riskantní stavbě skutečné lokomotivy, postavil čtyři modely různých velikostí. A stejně si počínali všichni, kteří konstruovali parní lokomotivy.

V roce 2021 slavila značka modelové železnice ETS již 30 let od svého založení. Navázali jsme na práci našeho zakladatele Ing. Gustava Tauše, který nás bohužel v roce 2015 opustil. S nadšením pro modelovou železnici, odhodláním a precizností ve všech součástech výroby ETS prokázala, že má ve světě velikosti "0" své nezastupitelné místo.

Naše modely jsou robustní, celokovové, při jejich konstrukci jsme velkou pozornost a péči věnovali jejich elektrické i mechanické části.
Naše celokovové modely elektrické železnice jsou navrhovány podle skutečných lokomotiv a vagonů. Jsou vyrobeny lisováním z potištěného plechu, zaručujícím dostatečnou pevnost při zachování modelového vzhledu. Jsou spojovány šrouby, a dají se proto rozebírat. Detailní součásti, jakými jsou nárazníky, ložiskové masky aj., jsou odlity z kovu do speciálních forem tak, aby byla zajištěna jejich maximální kvalita a věrnost.Pohonné jednotky jsou osazeny kvalitními elektromotorky s pětidrážkovou kotvou. Přenos kroutícího momentu na hnací kola se děje prostřednictvím šroubového soukolí a automatické spojky, která v případě zastavení motoru odpojí šroubový převod od hnacích kol.
Lokomotivu lze tedy posouvat, i když motor není zapnutý. Tento systém má naše firma patentován.